شهر پرث استرالیا

شهر پرث استرالیا

مهمونی استرالیایی

استرالیایی ها ادمهای خیلی خوش گذرانی هستند.اغلب مهمانی هاشون به صورت باربیکیو و خیلی ساده بر گزار میشه و بیشتر سعی می کنند دور هم باشن ،   گپ بزنند و از کنار هم بودن لذت ببرن.

عید پاک پارسال یکی از دوستای علی ما رو دعوت کرد خونشون (البته یه ٢٠ نفر دیگه به علاوه ما) به صرف باربیکیو .تو دعوتش گفته بود  :  BYO:

یعنی خوراکی تون رو بیارید.                      Bring Your Own       

که البته ذکر کرده بود فقط نوشیدنی. خوب هر کسی هم بنا بر سلیقش نوشیدنیش رو اورده بود. البته خود صاحب خونه هم یه کلمن بزرگ اب پرتقال درست کرده بود به اضافه یه نوع شربت انگلیسی که خوشمزه هم بود (رو یه  شربت رو هم ریحون خوردشده ریخته بود اخه ریحون اینجا گرونه و خیلی شیک به حساب می اد)

جاتون خالی مهمونی خوبی بود  سوسیس و استیک  کباب کردن به علاوه دسر و تنقلات دیگه .همه فقط با هم حرف می زدن و گاهی یه چیزی می خوردن،بیشتر از هر چیزی نوشیدنی می خوردن .

حیاطشون هم خیلی خوشگل بود تمام سنگ سفید، دورتادوره حیاط رو یه باغچه به عرض یک متر کار کرده بودن یه قسمت از حیاط هم دو پله می خورد می رفت بالا اونجا هم دورتا دورش باغچه کوچولو بود با دو تا صندلی راحتی و یه سایبونه چوبی. مهمونی از ساعت 5 شروع شد و  تا یکی دو ساعت از غروب گدشته هم ادامه داشت.

Christmas in July

تو یه جولای (مرداد)   یه کریسمس دروغی میگیرن و مثل کریسمس مهمونی میدن.

برای این مهمونی ما از ساعت 7:30 دعوت بودیم یعنی شب بود دیگه که می رفتیم اونجا .این بار هم تو دعوتشون گفته بودن BYO ، که علاوه بر نوشیدنی گفته بودن خوراکی یا چاشت هم بیارید.به علی گفتم دفعه دیگه میگه بشقاب و قاشق تون رو هم بیارید.خنده.وقتی رسیدیم تقریبا همه اومده بودن همه دو نفر سه نفر ایستاده بودن به حرف زدن نور اتاق هم کم بود فقط دو تا ابژور رو شن بود همه نوشیدنی هاشون رو میزاشتن رو میز و خوراکی که اورده بودن رو می بردن تو اشپز خونه (تو دیس چیده و روش سلفن کشیده شده) .رو میز نوشیدنی ها بادوم هندی و چیپس ذرت بود .رو میز وسط اتاق هم یه تخته کوچیک که روش نون تست بود با انواع DIP (پنیرها و ماست چکیده و..به این جور چیزها که نون یا چیپس رو توش میزنند و میخورند DIP می گن) .

یک ساعتی  از مهمونی گذشت و در این بین علاوه بر اون چیزهای که رو میزا بود اون خوراکیهای رو که دیگران اورده بودن رو ، تعارف می کردن همه خوراکی ها بایت سایز(BITE SIZE) بود و با یه گاز تو دهن جا میشد مثلا یکی دونه های زیتون رو پیچیده بود داخل یه ورقه نازک گوشت خوک (مثل کالباس) و از وسطش خلال دندون رد کرده بود. یا یکی دیگه قالبهای کوجیک پای رو وسطش تخم مرغ ریخته بود با جعفری خورده شده و ..... . بعضی ها هم مثل ما کیک اورده بودن همه  داشتند با هم حرف می زدن و با اونایی که تازه بودن اشنا می شدن. تا اینکه صاحب خونه  لوسترشون  رو روشن کرد. (وای که تازه فهمیدم دور و برم چه شکلیه.)

بعدش هم چند تا کاغذ دادن دستمون که شعرهای کریسمس بود .همه ساکت شده بودن اول صاحب خونه از همه تشکر کرد برای امدنشون و بعد سر اینکه کی سرودها رو بخونه با چند تا با هم چونه می زدن   بعد که به توافق رسیدن اون اقا هه می خوند و بقیه بعضی از مصرعها رو باهاش می خوندن .منم فقط می رسیدم پیدا کنم ببینم اینا کجا رو دارن می خونن.

بعد از اینکه سرودشون تمام شد . دوباره چراغ رو خاموش کردن. و همه رفتن دنبال همون کاری که قبلا می کردن.

یه ذره بعدش هم کیکا رو اوردن و بعد از کیک ها دیگه کم کم همه عازم خونه هاشون شدن.

استرالیایی ها واقعا ادمهای مهربون و  خوبی هستند و به اعتقادت و افکار دیگران خیلی احترام میذارن. البته همه جا ادم خوب و بد داره اینجا هم از جاهایه دیگه مستثنی نیست ولی در کل من فکر می کنم برای زندگی استرالیا واقعا ایده اله.

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٧
تگ ها : مطالب جالب