شهر پرث استرالیا

شهر پرث استرالیا

رب انار و الو برقانی

خوب می خواستم در مورد خرید رب انار و الو برقانی بگم معمولا تو  اکثر مغازه ها عربی یا افغانی می تونید چیزهای ایرانی  ازجمله این دوتا رو پیدا کنید ولی اگه نتونستید پیدا کنید از این جاها که من می خرم می تونید تهیه کنید.

 من رب انار رو  از فروشگاه کاکالوس یا همون یونانیه می خرم فوق العاده خوشمزه و ترشه تلخیش هم خیلی خیلی کمه، لبنانی هم هست.

همون طور که گفتم این رب ترشه و فکر می کنم باید یکمی کم تر از اونچه که تو ایران رب انار میزنید از این رب بزنید.(من تو ایران فسنجون درست نکردم ولی از رویه تجربه خودم با این رب و دستورهای که برای فسنجون پیدا کردم به این نتیجه رسیدم شما هم امتحان کنید نتیجش رو بگید)

در مورد الو برقانی هم می تونید تو تمام سوپر مارکتها با اسم prune پیدا کنید ولی انتظار الو های خودمون رو نداشته باشید. اینها سیاه تر هستند و تازه .خشک نیستند و احتیاج به خیس کردن و در اوردن یه یک کیلو شن از لابلاشون رو ندارن ،زود هم می پزن.

با یکی دو بار پختن دستتون میاد که چقدر بزارید بپزن و چقدر شکر بهش اضافه کنید.من همراه مرغ و خورشت قیمه استفاده کردم خیلی خوش مزه شد.

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸۸

7

و اما دیروز الان تعطیلات میان ترمه و کلاس ها تعطیل من یه سری کلاس اضافه جهت writng می رم که امروز اولین جلسش بود. استادمون یه اقایه فوق العاده چاقه، چاق که می گم طوریه که شما اصلا نمی تونید تصورش رو بکنید که چقدر چاقه ولی خیلی شوخ و مهربونه اسمش جرمیه. امروز گفت این فرصت رو بهتون می دم که هر سوالی می خوایید در مورد من بپرسید چون دیگه اگه سوال در مورد من بکنید جواب نمی دم .خلاصه هر کسی یه سوالی کرد یکی در مورد مذهبش بپرسید گفت حدس بزنید، هر چی مذهب که فکر می کردیم ممکنه قبول داشته باشه رو گفتیم ولی اخر سر گفت همتون اشتباه گفتید و یهو گفت السلام و علیکم من که داشتم شاخ در می اوردم اصلا باورم نمی شد مسلمون باشه تازه مادر پدرش مسیحی هستند و  فقط خودش مسلمون شده ازش پرسیدم  در موردش تحقیق کردی یافقط خوشت اومده، گفت تحقیق کردم و از اسلام بیش تر خوشم اومد. این و نوشتم چون برام خیلی جالب  بود که کسی رو ببینم که خودش دینش رو انتخاب کرده و اون دین هم اسلام باشه و باور داشته باشه که اسلام کامل ترین دینه. راستی اسم اسلامیش هم علی ه.

یه توصیه دیگه بکنم هیچ وقت از کسی در مورد مذهبش نپرسید چون اصلا مودبانه نیست.

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها : روزانه

6

خوب امروز بعد از مدتها، حال این و پیدا کردم که بیام سر سایت .تو این مدت خیلی مطلب بود که می خواستم بذارم اما حالش نبود.

اول از این ۴ روز تعطیلی که به مناسبت عید  EASTER بود بگم که خیلی خوش گذشت.

روز جمعه چند تا از دوستام  اومدن خونه ما .  یه مهمونی ساده ولی خیلی دوستانه .برای همین هم خیلی خوش گذشت.از هر دری با هم صحبت کردیم شام خوردیم و باز حرف زدیم و حرف زدیم (چقدر این هم صحبتی خوبه) .

شنبه رو خونه بودیم و علی کباب کوبیده درست کرد. بد نشد ولی به خوبی دفعه قبل هم نشد کمی تا قسمتی ریختن.نزدیکیهای ظهر دوستم زنگ زد و قرار گذاشتیم برای فردا که بریم BBQ .

یکشنبه صبح پا شدیم بند و بساطمون رو جمع کردیم و رفتیم پارکی طرفهای Applecross که فوق العاده قشنگ بود و صد مرتبه قشنگ تر خونه هایی بود که اطرافش بود.خیلی شلوغ بود و جایه سایه کم ،یه جا سایه پیدا کردیم و جا گرفتیم تا لیلا اینا هم بیان خلاصه ناهار رو اونجا خوردیم و چون هوا خیلی گرم بود و افتاب داشت همه جا رو می گرفت برای چای و بقیه خوراکیها رفتیم جایی که خلوت تر باشه و بشه سایه پیدا کرد.

من تو یه چند وقتی که اینجا بودم خیلی با ایرانیها رفت و امد نکردم و از اینکه تنها باشم ناراحت نبودم ولی حالا که دارم با این دوستایه خوب رفت و امد می کنم میبینم از همه چیز مهم تر اینکه ادم یه دوست خوب داشته و چقدر داشتن دوست و هم زبون می تونه به ادم روحیه بده و باعث بشه  ادم بتونه  سختی ها رو تحمل کنه .

پس توصیه می کنم وقتی امدید اینجا حتما تو مراسم و برنامه های ایرانیها شرکت کنید با دیگران اشنا بشید و کسی رو که به اخلاقیات شما نزدیکه بشناسید و با هم رفت و امد کنید.

دوشنبه رو هم خونه بودیم و هیچ کاری نکردیم.

 

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها : روزانه

سومین سالگرد

به مناسبت سالگرد ازدواجمون یک هفته تو این وبلاگ جشن عمومی بر پاست.

فردا سومین سالگرد ازدواج ما ست.

                 

                                         سالگرد ازدواجمون مبارک

 

 

                    

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها : متفرقه

سال نو مبارک

امسال سال گاو هست .من هم متولد ساله گاو هستم.12ساله پیش سال گاو ساله خیلی خوبی بود برام .ان شاالله امسال هم ساله خوبی باشه،و البته برای همه.

 

                                                سال نو مبارک

 

                     

  
نویسنده : perthcity ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها : متفرقه